ניהול ארגונים חברתיים – אתגרי המחר

"מתן- משקיעים בקהילה"  בשיתוף פירמת רו"ח KPMG ומשרד עו"ד אופיר כץ, קיימו  את הכנס השנתי  "ניהול ארגונים חברתיים – אתגרי המחר"

ב 23 ליוני 2016 ארגון מתן-משקיעים בקהילה יחד עם פירמת רו"ח KPMG סומך חייקין ומשרד עו"ד אופיר כץ ושות' קיימו במרכז יצחק רבין בתל אביב, את הכנס השנתי "ניהול ארגונים חברתיים – אתגרי המחר". כמידי שנה, במרכז הכנס עמד נושא עתיד המגזר השלישי והארגונים החברתיים בישראל, כשהשנה הושם דגש על תקשורת חברתית בעיתונות הכתובה ובדיגיטל, חדשנות, ועתידנות, לצד ניהול, רגולציה, מיסוי ועוד.

את הכנס פתחה גלית חמי עורכת כלכליסט אשר האירה בדבריה את הקשר בין כלכלה וחברה ותפקידה של העיתונות הכלכלית בשיח החברתי.  עו"ד אופיר כץ סקר את כללי הרגולציה והחוקים החדשים ההכרחיים לקיום והתנהלות המגזר החברתי.

טל רחמים, מנהלת השיווק של KPMG  סומך חייקין הנחתה פאנל שעסק בנושא חדש יחסית, השימוש ברשתות החברתיות ככלי להעברת מסרים חברתיים, נושא שהופך לחלק מחיי הארגונים החברתיים בדומה לארגונים עסקיים. בפאנל  שענה לשם "חברתיות בדיגיטל – הצצה לעתיד". השתתפו : עידו הרטוב, מנכ"ל משותף, גיתם BBDO, אמיתי  קורן, מנכ"ל עמותת "כל זכות" ונטע-לי מאירי, מנהלת התוכנית החברתית של עמותת בוגרי 8200

קרן מורג, מנכ"לית שותפה ו ח'ליל מרעי, מנהל מחלקת שותפויות CI ותוכנית מנטורינג, מיזם קולקטיב אימפקט, השותפות לקידום תעסוקה בחברה הערבית. הציגו בפני באי הכנס תמונת מצב מרתקת בנושא המגזר הערבי ומקומו בעולם העבודה בישראל וכן את שיטת ניהול מיזם חברתי בשיטת קולקטיב אימפקט עם האתגרים המיוחדים לדרך ניהול זו.

דר' יאיר שינדל, ראש המטה הלאומי ישראל דיגיטלית, דיבר על החזון של  ישראל דיגיטלית ועל ההבטחה הטמונה בו לשיפור איכות החיים של כלל תושבי ישראל.

את הכנס חתמה הרצאתו המאלפת של ינקי מרגלית אשר העניק לכל היושבים באולם נקודת תצפית חדשה על העתיד המצפה לנו. הרצאתו של ינקי חשפה בפנינו את  האתגרים העומדים בפני עולם העבודה. אתגרים שמן הסתם חשובים במיוחד עבור ארגונים חברתיים בשל השפעתם על החוליות החלשות בשרשרת החברתית.

שוב, תודה לכל המרצים אשר הוסיפו ידע ועוררו למחשבה ולפעולה.

כאמור, הכנס הוא חגיגת סיום של שנת מסלולי מתן לבניית יכולות ניהול לחיזוק החברה האזרחית, וצעד ראשון במסע הבא, מסע מרתק אותו אנו גאים לערוך עם שותפינו בכל המגזרים בכל שנה מחדש.    

אנו מזמינים אותך לשוב ולעיין במצגות שהוצגו בכנס.

חידושים ברגולציה ובחקיקה – אופיר כץ

כל זכות – אמיתי קורן

כלכלה וחברה – גלית חמי

מיזם קולקטיב אימפקט

להתראות בשנה הבאה.

 

593A5321 593A5474